Promy Dania Szwecja Norwegia

Aktualności

 

Ważne informacje!

 

Informacja w związku z epidemią Covid-19

 

Klienci korzystający z rejsów armatora Scandlines

 

Scandlines nadal działa na dwóch trasach Puttgarden-Rødby i Rostock-Gedser.

 

Drogi Kliencie,

W związku z rozwojem epidemii COVID-19, Dania ponownie ograniczyła ruch turystyczny m.inn. dla Polaków. Wjazd do Dani możliwy jest jedynie z ważnego powodu (jak, np. dojazd do pracy, transport towarów i usług). Szczegóły można znaleźć na stronach ministerstwa spraw zagranicznych.

Z uwagi na ograniczenia podróżowania przez Danię do Szwecji, klienci przed zakupem biletów i podróżą do tego kraju winni się zorientować o aktualnie obowiązujących przepisach wjazdowych dotyczących kraju tranzytowego i kraju docelowego.

 

Rejsy Scandlines kontynuowane są normalnie.

 

Wjazd do Niemiec
Od 8 listopada 2020r osoby wjeżdżające do Niemiec z tzw. obszarów wysokiego ryzyka zarażeniem wirusem COVID-19, (https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Transport/Archiv_Risikogebiete/EN-Tab.html) są zobowiązane do przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących kwarantanny i objęte są obowiązkiem rejestracji cyfrowej pod adresem (https://www.einreiseanmeldung.de) w lokalnym urzędzie zdrowia przed rozpoczęciem przeprawy, chyba że osoby takie objęte są jednym z poniżej wymienionych wyjątków.
Scandlines zobowiązane jest do sprawdzenia w porcie przed przeprawą promową, czy pasażer pomyślnie przeszedł cyfrową rejestrację wjazdu. Jeśli pasażer nie okaże dowodu cyfrowego wpisu, Scandlines nie może przewieźć takiego pasażera.
Z obowiązku wpisu zwolnione są następujące grupy osób:
- Osoby, które przejechały przez obszar ryzyka bez postoju
- Osoby, które wjeżdżają do Niemiec tylko w celu tranzytu
- Osoby, które ze względu na mały ruch graniczny przebywały w strefie ryzyka krócej niż 24 godziny lub zamierzają przebywać w Niemczech krócej niż 24 godziny
- Osoby, które zawodowo wjeżdżają do Niemiec w celu transportu drogowego osób lub towarów.

Więcej szczegółów dotyczących bezpiecznej podróży dla wszystkich podczas COVID-19 znajdziecie Państwo na stronach internetowych Scandlines.

 

Scandlines wprowadził nową ofertę – Bilet Easy Return (Łatwy powrót)

 

Bilet Easy Return wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów podróżujących ze Scandlines, którzy chcieliby mieć jeszcze więcej swobody w planowaniu urlopu.
Bilety można zakupić już teraz i są one przewidziane na podróż tam i z powrotem samochodem osobowym na trasach do Danii bez konieczności określania terminu powrotu.
Osoby wybierające się na urlop dokonują wiążącej rezerwacji.
Termin wyjścia promu dla podróży powrotnej trzeba podać w trakcie rezerwacji ze względów formalnych, jednak można go sobie wybrać dowolnie, zależnie od planów urlopowych i powrócić każdym rejsem, na który dostępne są wolne miejsca w terminie do 11.04.2021, a także dokonać zmiany rezerwacji telefonicznie.
Gwarancja miejsca obowiązuje wyłącznie dla zarezerwowanej podróży powrotnej.

Korzyści:

    – Rezerwacja biletu z ustalonym odjazd jest możliwa do 11.04.2021
    – Elastyczna podróż powrotna dla każdego dowolnego wyjścia promu na tej samej trasie co podróż do miejsca docelowego z wolnymi miejscami do 11.04.2021
    – W stosunku do tego biletu obowiązują warunki dokonywania zmiany jak w taryfie Economy EXTRA.
    – brak opłaty za anulowanie biletu

 

Możliwy zakup biletów Easy Return w Firmie Skandia

 

 


 
Po 1-11-2017r nie będzie możliwe zakupienie biletu na prom dla autokarów na trasy łączone ze Szwecją, bezpośrednio w portach (płatne tak gotówką, jak i kartą kredytową) bez uprzedniej rezerwacji przez service center. Rezerwacje dla autokarów można wykonywać za pośrednictwem naszego biura.

 

 

Witamy na naszej stronie internetowej.

 

Oferujemy pośrednictwo w sprzedaży rezerwacji na przeprawy promowe europejskich armatorów promowych. 

Służymy pomocą naszym Klientom w godzinach pracy naszych biur. Postaramy się pomóc w rozwiązaniu Państwa problemów związanych z dokonywaniem rezerwacji za naszym pośrednictwem.


Informacja Scandlines:

Od dnia 4 stycznia 2016 r. wymagane jest posiadanie dowodu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego) przez wszystkie osoby podróżujące do Szwecji.

Wszyscy podróżujący muszą przedstawić ważny dokument upoważniający do podróży, a także ważną wizę, jeśli jest wymagana. Policja duńska będzie kontrolować dokumenty upoważniające do podróży w Rødby i Gedser. Prosimy także o przestrzeganie wskazówek dotyczących rejsu na trasie Helsingør-Helsingborg.

Przeprawa z mostem Oresund

Dzięki nowo wprowadzonym biletom przez cieśninę Sund będą Państwo mogli połączyć ze sobą korzyści wynikające z elastycznej i wygodnej przeprawy promowej przez Morze Bałtyckie na jednej z naszych linii do Danii z bezpośrednim dostępem do południowej Szwecji przez Most nad Sundem. Kupon na przejście przez most zawarty jest już w bilecie na prom i jest wydawany przy pierwszej odprawie w porcie. Główna korzyść dla Państwa polega na tym, że nie potrzebna jest ani gotówka, ani karta kredytowa, aby przejechać przez most.          

 


Od 2015 roku u armatora Scandlines istnieje możliwość wykupienia usługi zwrotu biletu – Refund Service. Dotyczy taryf Economy i Economy Extra.

Refund Service daje nam możliwość anulowania biletu i zwrotu pełnego kosztu biletu.

Koszt usługi – 17 euro (opłata bezzwrotna)

Przy zakupie biletu typu FLEX, prawo do anulowania rezerwacji jest wliczone w cenę biletu.

Zmiany w rezerwacji – 30 eur

Opłata za zakup biletu w porcie – 11 eur

Warunki Handlowe dotyczące usługi zwrotu biletów zawarte są w warunkach taryf Scandlines.


W dniu 24.02.2014r wprowadziliśmy ofertę sprzedaży przeprawy do Skandynawii armatora TT-Line, na nowej trasie: Świnoujście – Trelleborg. 

Oferujemy Państwu rezerwacje biletów ze Świnoujścia do Trelleborga.


Uwaga!

Przy przeprawie ze Świnoujścia wymagane jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu, celem okazania do kontroli straży granicznej.

 


 

Informujemy, że od dnia 11.10.2012r  trasy promowe Sassnitz-Trelleborg i Rostock-Trelleborg przejął od Scandlines szwedzki operator promowy Stena Line Scandinavia AB. Rezerwacje na tych trasach możecie Państwo dokonywać za pośrednictwem naszej strony.

 


Taryfy pasażerskie Scandlines umożliwiają swoim Klientom lżejszy i szybszy wybór odpowiedniego biletu.

Szczegóły znajdziecie Państwo Tutaj


 

Zapraszamy Firmy chętne do podjęcia współpracy w zakresie sprzedaży rezerwacji miejsc na promach, za naszym pośrednictwem. Szczegóły prześlemy pod zwrotny adres e-mail, w odpowiedzi na ewentualne Państwa zainteresowanie, nadesłane e-mailem.